جدیدترین مطالب

نرم افزار ورد

صفحه بندی و شماره گذاری در ورد

ورد

آموزش صفحه بندی و شماره گذاری در ورد برنامه آفیس / ورد قابلیت های بسیاری دارد. در این برنامه بسیاری افراد برای گذاشتن شماره صفحه و صفحه بندی با مشکل مواجه می شوند. در این جزوه تصویری، به طور خلاصه و مفید آموزش داده شده است. دانلود ادامه مطلب »

چگونگی تبدیل واحد اندازه گیری پیش فرض در Word 2012 از اینچ به سانتی متر

inch_to_word_4

بطور پیش فرض در Microsoft word 2010 ، طول و ارتفاع و حتی سایز برگه ها با واحد Inch (اینچ) به نمایش گذاشته میشن که البته برای بسیاری از کاربران مخصوصا در ایران این مقیاس آزار دهنده بوده و همگی خواهان تبدیل آن به سانتی متر هستند!       حال در ادامه این مطلب آموزش تعویض واحد اندازه گیری ... ادامه مطلب »

چگونه در یک سند word، دو نوع شماره گذاری برای صفحات داشته باشیم؟ (اصول شماره گذاری صفحات)

word-number-1

ر کتاب‌ها دیده‌اید که به طور مثال، صفحات ابتدایی که مربوط به مقدمه است را به صورت یونانی (i و ii و iii و iv و v و …) شماره‌گذاری می‌کنند و صفحات اصلی کتاب را به صورت عددی (۱ و ۲ و ۳ و ۴ و …) ممکن است بگویید دو سَنَد (Document) ایجاد می‌کنند، یکی برای مقدمه و ... ادامه مطلب »

چگونه در Word فهرست مطالب را بصورت خودکار ایجاد کنیم؟

q

سلام، همانگونه که میدانید ایجاد فهرست مطالب در مقالات و کتابها، یکی از مهمترین قسمتهای سند خواهد بود که اگر بخواهیم بصورت دستی (Manual) آن را تنظیم کنیم با مشکلات زیادی روبرو خواهیم بود از جمله اینکه در صورت تغییر در شماره صفحات و یا عناوین، میبایست مجدداً فهرست مطالب را تنظیم نمائیم. لذا در این مقاله در ادامه مقاله ... ادامه مطلب »

ایجاد شماره صفحه و header & footer متفاوت در word

q

با سلام خدمت شما دوستان عزیز در این مقاله قصد داریم موارد زیر را بررسی کنیم: نحوه ایجاد سر صفحه (header) و پا صفحه (footer) نحوه ایجاد شماره صفحه سکشن بندی صفحات جهت ایجاد سر صفحه ها و شماره صفحات متفاوت مراحل گفته شده در این مقاله در Word 2007 & 2010 کاملا مشابه است و اگر از Word 2003 ... ادامه مطلب »

چگونه فونت مورد علاقه ی خود را در Word پیش فرض کنیم؟

df1

  برای بسیاری از ما این اتفاق رخ داده، زمانی که می خواهیم از ورد استفاده کنیم، با فونتی روبه رو شویم که فونت مورد علاقه یمان نیست و مجبور هستیم که هر بار آن را تغییر دهیم و به گونه ای برای ما دردسر ساز می باشد، اینک ما به راه حلی می پردازیم که به وسیله ی آن ... ادامه مطلب »