جدیدترین مطالب

معرفی کتاب

کتاب اقتصاد شهری

اقتصاد شهری نویسنده: دکتر نعمت‌‌الله اکبری چاپ: اول، ۱۳۹۶ ۳۶۸ صفحه، ۱۷۰۰۰ تومان برنامه‌ریزان و پژوهشگران اقتصاد شهری از نظریه‌های اقتصاد خرد و کلان توأمان استفاده می‌کنند، چرا که یک شهر با اندکی تفاوت تمامی عناصر و ویژگی‌های یک کشور را در زمینه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی داراست. در شهر با مسائلی مانند درآمد، تورم، بیکاری، هزینه‌های دولتی و صادرات ... ادامه مطلب »

کتاب درآمدی بر دولت محلی

درآمدی بر دولت محلی نویسنده: دکتر هادی ویسی ۲۶۰ صفحه،  ۶۵۰۰ تومان انتشارات سمت اداره امور کشور نیازمند سازوکارهای ویژه‌ای است که یکی از آنها دولت محلی است. دولت محلی واقعیتی انکارناپذیر و دارای مبانی فلسفی پایدار برای اداره امور عمومی محلی و وجه اشتراک تمامی مکاتب فلسفی–سیاسی به شمار می‌آید. این پدیده جغرافیای سیاسی در مفهوم واقعی خویش، مبتنی ... ادامه مطلب »

مبانی نظری حفاظت و مرمت در دوران معاصر

مبانی نظری حفاظت و مرمت در دوران معاصر نویسنده: سالوادور م. ویناس مترجم: دکتر کورس سامانیان چاپ اول، ۱۳۹۶ ۲۴۴ صفحه،  ۱۱۰۰۰ تومان انتشارات سمت سالوادور م. ویناس در این کتاب کوشیده است با بررسی و نقد نظریات کلاسیک در حوزه حفاظت و مرمت آثار تاریخی، فرهنگی و هنری، و سیر تحول آن‌ها تا به امروز بر اساس ویژگی‌ها و ... ادامه مطلب »

معرفی کتاب: حمایت های حقوقی از پدیدآورندگان نرم‌ افزار

حمایت های حقوقی از پدیدآورندگان نرم‌ افزار نویسندگان: ستار زرکلام – محمدحسن محوری کتاب حاضر برای دانشجویان رشته حقوق و مالکیت فکری در مقطع کارشناسی ارشد به عنوان منبع اصلی درس «حقوق رایانه و ارتباطات جدید»  تدوین شده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند. تولید نرم‌افزارهای رایانه‌ای، همانند سایر آثار فکری، نه ... ادامه مطلب »

نظام های همکاری بین کتابخانه‌ ای

نظامهای همکاری بین کتابخانه‌ ای برگزیده نهمین دوره کتاب برتر دانشگاهی ۱۳۷۹ نویسنده: نرگس نشاط انتشارات سمت ۱۸۰ صفحه سازمان‌های امروزی همانند انسان‌ها با یکدیگر کنش و واکنش و تعامل‌های پیچیده‌ای دارند؛ به‌گونه‌ای که تصمیم‌گیری‌های آنها بر نحوه رفتار سازمان‌های دیگر، به ویژه سازمان‌های هم‌نقش، تأثیرگذار است. مؤلف تلاش کرده است نشان دهد که کتابخانه‌ها و مراکز اطلاع‌رسانی به عنوان ... ادامه مطلب »

حمایتهای حقوقی از پدیدآورندگان نرم‌ افزار

عنوان: حمایتهای حقوقی از پدیدآورندگان نرم‌ افزار نویسنده: ستار زرکلام – محمدحسن محوری انتشارات سمت کتاب حاضر برای دانشجویان رشته حقوق و مالکیت فکری در مقطع کارشناسی ارشد به عنوان منبع اصلی درس «حقوق رایانه و ارتباطات جدید» تدوین شده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند. تولید نرم‌افزارهای رایانه‌ای، همانند سایر آثار ... ادامه مطلب »

تذهیب در ایران (تاریخچه، نقوش و اصطلاحات)

عنوان: تذهیب در ایران (تاریخچه، نقوش و اصطلاحات) نویسنده: مریم کشمیری چاپ اول، ۱۳۹۶ ۳۵۶ صفحه،  ۲۱۰۰۰ تومان انتشارات سمت آرایه‌های تذهیب، پیش از آن که بر مرکز صفحه بنشیند و راه نظر به خیال مشتاقان بگشاید، در کناره‌های صفحه و میان سطرها برآمد و در شمسه‌ها، ترنج‌ها، سرلوح‌ها، کتیبه‌ها و … شالوده کتاب‌آرایی شد. گرچه پاره‌ای از آثار در ... ادامه مطلب »

کتاب میان گذشته و آینده

عنوان کتاب: میان گذشته و آینده نویسنده: هانا آرنت ترجمه:  سعید مقدم انتشارات اختران تأمل های اندیشه‌ورزانه آرنت درمورد جهان مدرن بر پایه‌ی دانش گسترده از گذشته بنا شده‌اند، و بخشی مهم از فلسفه‌ی سیاسی قرن بیستم را می‌سازند. آرنت در «میان گذشته و آینده» درباره‌ی مشکلات پیچیده‌ی بحرانی بحث می‌کند که جامعه‌ی مدرن با آن روبرو است؛ بحرانی که ... ادامه مطلب »

نظریه های بنیادین روان درمانگری و مشاوره

عنوان: نظریه های بنیادین روان درمانگری و مشاوره  نویسندگان: محمود جان بزرگی – ناهید نوری  انتشارات سمت کتاب حاضر به عنوان منبع درسی برای دانشجویان رشته‌های روان‌شناسی و مشاوره، روان‌پزشکی، علوم تربیتی و نیز دیگر علاقه‌مندان به این دست از مطالعات تهیه شده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی، سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند. این اثر به ... ادامه مطلب »

اصول و مبانی روابط بین‌ الملل

عنوان: اصول و مبانی روابط بین‌ الملل نویسنده: سید جلال دهقانی فیروزآبادی انتشارات سمت در این کتاب اصول و مبانی روابط بین‌الملل به عنوان یک موضوع و رشته تبیین شده است. از این رو، سعی شده است دو هدف کلی در دو سطح نظری و عملی تأمین گردد. در سطح نظری هدف توضیحِ ماهیت، مفاهیم، رهیافت‌ها، پیش‌فرض‌ها و مفروضه‌های دانش ... ادامه مطلب »

الهیات و عرفان

تاریخ فرق اسلامی (۱) : فرقه های نخستین، مکتب اعتزال، مکتب کلامی اهل سنت، خوارج برگزیده چهاردهمین دوره کتاب برتر دانشگاهی ۱۳۸۴ نویسنده: دکتر حسین #صابری ۴۵۶ صفحه، ۱۸۰۰۰ تومان تاریخ پر فراز و نشیب اندیشه کلامی در جهان اسلام، بستر پیدایش و تکامل نحله‌ها و نظریه‌ها و شکل‌گیری و طلوع و غروب فرقه‌ها بوده است؛ از نخستین فرقه‌های کلامی ... ادامه مطلب »

شگفتی فلسفی

عنوان: شگفتی فلسفی نویسنده: ژان هرش مترجم: عباس باقری نام انتشارات: نشر نی شگفتی فلسفی، سرآغاز اندیشه‌های فلسفی است، انگیزه‌ی طرح پرسش‌هایی است درباره‌ی بدیهیاتی که از شدت خیره‌کنندگی مانع دید و درک بی‌واسطه‌ی ما از آن‌ها می‌شوند و تأمل فلسفی را ضروری می‌سازند. این پرسش‌ها و این تأمل قرن‌ها پیش در یونان پدید آمد و از آن پس تا ... ادامه مطلب »