جدیدترین مطالب

روانشناسی

دانلود رایگان تحقیق ارامش ذهنی(فایل ورد)

  هر که هستید و هر کجا زندگی می‌کنید، آرامش را به زندگی خویش دعوت کنید و آن را در ذهن خود جایگزین سازید. اگر کلام و رفتار شما قرین آرامش باشد بدون شک این ویژگی به دنیای اطراف شما نیز سرایت خواهد کرد. بخاطر داشته باشید، برای رسیدن به این وضعیت ، لازم است برخی قابلیتهای ویژه را در ... ادامه مطلب »

دانلود رایگان تحقیق رضایت شغلی کارگر(فایل ورد)

    روان‌شناسی صنعتی دانش بررسی رفتار انسان در محیط کار است. این دانش می‌کوشد تا با به اجرا گذاشتن نتایج و روش‌های روان‌شناختی به کارگران و سازمان‌ها کمک نماید. به این شاخه از روان‌شناسی گاه روان‌شناسی کار و روان‌شناسی شغلی هم گفته می‌شود.از جمله مباحث مطرح در این شاخه از روان‌شناسی می‌توان به رفتار سازمانی، توسعه و بالندگی سازمان، ... ادامه مطلب »

بازی درمانی در روانشناسی کودک

بازی درمانی یکی از روشهای مؤثر در درمان مشکلات رفتاری و روانی کودکان است. بطور کلی بازی نقش مؤثری در رشد کودک دارد و در خلال بازی می‌توان به بسیاری از ویژگیها ، مسائل و رشد کودک پی برد.بازیهای کودکان مختلف و نوع ویژگیهایی که از خود ظاهر می‌سازند تفاوتهایی با یکدیگر دارند. هر چند نوع بازیها در گروههای سنی ... ادامه مطلب »

پیش بینی رفتارهای مدنی و رفتارهای انحرافی از طریق مولفه های مدیریت برداشت

پیش بینی رفتارهای مدنی و رفتارهای انحرافی از طریق مولفه های مدیریت برداشت نویسندگان: محسن گل پرور – ریحانه السادات قریشی فصلنامه مددکاری اجتماعی این پژوهش با هدف پیش بینی رفتارهای مدنی – سازمانی و رفتارهای انحرافی از طریق مؤلفه های مدیریت برداشت اجرا شد. روش پژوهش همبستگی و جامعه آماری پژوهش را کارکنان یک شرکت داروسازی در شهر اصفهان ... ادامه مطلب »

مهارت فرزندپروری

کتاب مهارت فرزند پروری برای داشتن یک جامعه سالم باید علاوه بر سلامت جسم به سلامت روان هم توجه نمود.  و این وظیفه مهم در درجه اول بر عهده پدران و مادران یک جامعه سالم است تا نسلی سالم را پرورش دهند.  شما با مطالعه این مجموعه درمی یابید که بیشتر گرفتاری های کودکان بدون مصرف دارو هم قابل حل ... ادامه مطلب »

مقایسه جهت گیری مذهبی دانشجویان جدیدالورود با دانشجویان درحال فارغ التحصیل

مقایسه جهت گیری مذهبی دانشجویان جدیدالورود با دانشجویان درحال فارغ التحصیل نویسنده: مرتضی کرمی دوفصلنامه علمل-پژوهشی مطالعات اسلام و روانشناسی بهار و تابستان ۱۳۹۰ هدف این پژوهش، مقایسه جهت گیری مذهبی دانشجویان جدیدالورود با دانشجویان درحال فارغ التحصیل است. به این منظور، از میان دانشجویان تازه وارد دوره روزانه دانشکده های فنی-مهندسی، علوم پایه و ادبیات و علوم انسانی و ... ادامه مطلب »

بررسی تاثیر آموزش مهارت های زندگی بر سلامت روان و عزت نفس دانش آموزان

بررسی تاثیر آموزش مهارت های زندگی بر سلامت روان و عزت نفس دانش آموزان هدف ا صلی این پژوهش بررسی تاثیر آموزش مهارتهای زندگی بر سلامت روان و عزت نفس دانش آموزان دختر پایه پنجم مقطع ابتدایی بود. جامعه آماری کلیه دانش آموزان دختر پایه پنجم مقطع ابتدایی شهرستان رشتخوار در سال تحصیلی ۸۹-۸۸ بود. که تعداد ۶۰ دانش آموز ... ادامه مطلب »

کتاب روانشناسی عمومی

روانشناسی عمومی از منابع درسی رشته روانشناسی دانشگاه پیام نور این کتاب در ۱۵ فصل و همکاری چند نویسنده نگاشته شده است. درس روانشناسی عمومی از جمله دروس مهمی است که دانشجویان رشته روانشناسی و سایر رشته های وابسته، به مطالعه آن اقدام می کنند. در این درس دانشجو باید به صورت مختصر و درست تمام حیطه ها و شاخه ... ادامه مطلب »

تحلیلی نو بر تئوری ذهن در کودکان مبتلا به اختلال طیف اتیسم

تحلیلی نو بر تئوری ذهن در کودکان مبتلا به اختلال طیف اتیسم دکتر مختار ویسانی، متخصص روانشناسی کودک و نوجوان بر اساس تئوری ذهن (Theory of Mind) یا به اختصارToM ، انسانها اصولاً موجوداتی اندیشه خوان هستند و از دو سالگی این روند رشد شناختی در کودکان از طریق بازی وانمودسازی یا «انگار که» نمایان می شود. دریافت ادامه مطلب »

راهنمای مداخله مختصر برای اختلال استرس پس از سانحه

  راهنمای مداخله مختصر برای اختلال استرس پس از سانحه ویژه کارشناسان سلامت روان تدوین: کمیل زاهدی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی / دفتر سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد برآورد می شود سالانه حدود ۲٫۵ میلیون نفر در نتیجه صدمات حاصل از رویدادهای آسیب زا بستری می شوند. اختلال استرس پس از سانحه(PTSD)  اختلال پیچیده و گاه مزمنی است ... ادامه مطلب »

درآمدی بر سازنده گرایی در روانشناسی و علوم تربیتی

درآمدی بر سازنده گرایی در روانشناسی و علوم تربیتی نویسندگان: دکتر هاشم فردانش – علی اکبر شیخی فینی فصلنامه علمی – پژوهشی علوم انسانی دانشگاه الزهرا (س) تابستان ۸۱ هدف این مقاله تبیین و ارزیابی دیدگاه سازنده گرایی است. نتیجه گیری این مقاله آن است که: دلالت های یادگیری نظریه سازنده گرایی بر مواجه ساختن دانش آموزان با موقعیت های ... ادامه مطلب »

مدل یابی استرس شغلی و قصد ترک شغل کارکنان با نقش تعدیل گر قاطعیت مدیر

مدل یابی استرس شغلی و قصد ترک شغل کارکنان با نقش تعدیل گر قاطعیت مدیر نویسندگان: سمانه صادقیان – محمدرضا آهنچیان فصلنامه پژوهش های مدیریت منابع انسانی بهار ۹۶  این تحقیق با هدف بررسی رابطه استرس شغلی و قصد ترک شغل با نقش تعدیل گر قاطعیت مدیر و تأثیر قصد ترک شغل بر برنامه ریزی نیروی انسانی انجام شده است. ... ادامه مطلب »