جدیدترین مطالب

پرستاری

عوامل خطر مرتبط با دلیریوم متعاقب عمل جراحی قلب

عوامل خطر مرتبط با دلیریوم متعاقب عمل جراحی قلب نویسندگان: مجتبی راد – نورالدین محمدی – مهناز سیدالشهدایی – حمید حقانی – سمانه عصارزاده مجله علوم مراقبتی نظامی پاییز ۱۳۹۴ دلیریوم سندرومی است که با اختلال هوشیاری و تغییر در شناخت مشخص می شود که درصد بالایی از بیماران پس از عمل جراحی از آن رنج می برند. این مطالعه ... ادامه مطلب »

صلاحیت فرهنگی در آموزش پرستاری

عنوان: صلاحیت فرهنگی در آموزش پرستاری نویسندگان: سیمه خضرلو – جمیله مختاری مجله ایرانی اخلاق و تاریخ پزشکی اسفند۹۴ پرستاران روزانه با بیماران زیادی مواجه می شوند که دارای زمینه های فرهنگی و نیازهای مختلفی هستند. تنوع فرهنگ ها می تواند مانعی برای ارائه خدمات مطلوب مراقبت باشد. صلاحیت فرهنگی پاسخی مناسب به تنوع قومی و فرهنگی موجود در جامعه ... ادامه مطلب »

کاربرد انفورماتیک در پرستاری؛ آموزش، پژوهش و مراقبت

عنوان: کاربرد انفورماتیک در پرستاری؛ آموزش، پژوهش و مراقبت نویسندگان: رقیه صادقی، فریده نعیمانی فصلنامه راهبردهای آموزش در علوم پزشکی پاییز ۹۱ ارایه تعریفی جامع از انفورماتیک پرستاری و حوزه هایی که این حرفه را شامل می شوند برای پرستاران بسیار مهم است، زیرا براساس این تعریف، پرستاران به وظایف و اصول کاری خود پی میبرند و همچنین با تعریف ... ادامه مطلب »

چالش ها و فرصت های اشتغال فارغ التحصیلان دکتری تخصصی پرستاری در بالین

عنوان: چالش ها و فرصت های اشتغال فارغ التحصیلان دکتری تخصصی پرستاری در بالین نویسندگان: حسین فیض اله زاده – پرخیده حسنی فصلنامه مدیریت ارتقای سلامت زمستان ۹۰ حرفه پرستاری از دیرباز در مسیر فرایند تکاملی خود با چالش های فراوانی روبرو شده است. یکی از چالش های امروزی، اشتغال فارغ التحصیلان دکتری تخصصی پرستاری در بالین می باشد. هدف ... ادامه مطلب »