جدیدترین مطالب

روانشناسی

پرسش نامه های روانشناسی

پرسشنامه

پرسشنامه های روانشناسی در اینجا سه نمونه پرسنامه قرار داده ایم. پرسشنامه اول مرتبط با مقطع کارشناسی ارشد می باشد. پرسشنامه سبک های رفتاری و بلوغ پرسشنامه وابستگی به دیگران پرسشنامه انسجام خانواده ادامه مطلب »

نمونه سوالات درس آسیب شناسی روانی (روانشناسی مرضی)

مرضی

نمونه سوالات درس آسیب شناسی روانی (روانشناسی مرضی) روان‌شناسی مرضی که به آن “آسیب شناسی روانی” یا “روان‌شناسی رفتارهای غیرعادی” اطلاق می‌شود به منزله شاخه‌ای از روان‌شناسی است که به بررسی رفتار نابهنجار یا مرضی می‌پردازد. به عبارت دیگر باید آن را، علم بررسی‌های روان‌شناختی بر مبنای مشاهده نابهنجاری‌ها در بیماران روانی و یا افراد سازش نایافته دانست. و در ... ادامه مطلب »

آزمون حافظه وکسلر با تفسیر: شیوه اجرا و نمره گذاری

وکسلر

ازمون حافظه وکسلر با تفسیر: شیوه اجرا و نمره گذاری ترجمه وتنظیم: صادق نصری- سید عباس باقری یزدی زیر نظر:دکتر محمد نقی براهنی آزمون حافظه وکسلر که به عنوان یک مقیاس عینی برای ارزیابی حافظه بکار برده می شود نتیجه ده سال تحقیق و بررسی در زمینه حافظه عملی، ساده و فوری بوده و اطلاعاتی را باری تفکیک اختلالات عضوی ... ادامه مطلب »

جزوه روان شناسی تربیتی

تربیتی

جزوه روان شناسی تربیتی مؤلف: دکتر علی اکبر سیف تهیه کننده: محمد احسان تقی زاده روان‏شناسى تربیتى یا روان‏شناسى پرورشى شاخه‏اى از علم روان‏شناسى است که یافته‏هاى این علم را در خدمت معلمان قرار مى‏دهد. روان‏شناسى، علم مطالعه اعمال و اندیشه‏هاى افراد است؛ روان‏شناسى تربیتى علم مطالعه اعمال و اندیشه‏هاى افراد در ارتباط با مسائل آموزش و پرورش است. روان‏شناسى ... ادامه مطلب »

خلاصه روانشناسی عمومی

عمومی

خلاصه روانشناسی عمومی مؤلف : اتکینسون و همکاران مترجم : دکتر براهنی و همکاران تهیه کننده : حسن بابانژاد قصاب خاستگاه های تاریخی روانشناسی رامی توان تا فلاسفه بزرگ یونان باستان پی گرفت. مشهورترین آنان سقراط ، افلاطون و ارسطو بودند . روانشناسی را می توان چنین تعریف کرد: بررسی علمی رفتار و فرایندهای ذهنی. این تعریف موضوع های بسیار ... ادامه مطلب »

پرسشنامه های روانشناسی

پرسشنامه

پرسشنامه های روانشناسی پرسشنامه مقیاس خودگسستی در قالب ۲۷ سوال و پرسشنامه سما نیز در قالب ۳۰ سوال طراحی شده است. ساختن پرسشنامه افسردگی با این انگیزه صورت گرفته تا به آزمونی برای سنجش افسردگی، متناسب با هنجارهای محیط فرهنگی ایران، دست یافت. پرسشنامه سنجش میزان افسردگی – دریافت پرسشنامه مقیاس خودگسستی – دریافت ادامه مطلب »

جزوه روانشناسی عمومی

روانشناسی

جزوه روانشناسی عمومی روان‌شناسی عمومی با مسائلی چون رفتار، رشد، هوش، یادگیری، حـافظه، انگیـزه، هیجـان، بهنجاری و ناهنجاری و رفتارهای اجتماعـی سر و کار دارد. در زیر جزوه روانشناسی عمومی به صورت نکنه ای قرار داده ایم. دریافت ادامه مطلب »

پاورپونت روانشناسی تربیتی

تربیت

روانشناسی تربیتی نویسنده: علی اکبر سیف تهیه کننده: نصرت کاظمی رشته های علوم تربیتی و روانشناسی انتشارات پیام نور این کتاب در قالب پاورپوینت خلاصه شده است. هدف از مطالعه این کتاب: کسب دانش و مهــارت هــای لازم در زمینــه اصــول و مبــانی روان شناسی تربیتی و توانایی تحلیل و تفسیر مسائل و مشکلات درسی دانش آموزان در محیط آموزشی. ... ادامه مطلب »