جدیدترین مطالب

آموزش مقاله نویسی

راهنمای نگارش مقالات مروری

مقاله نویسی

راهنمای نگارش مقالات مروری در این مقاله مراحل نوشتن یک مقاله از آغاز تا مرحله تهیه نسخه نهایی مقاله، به روشی ساده و عملی بیان می شود. هدف از نوشتن مقاله به عنوان یک گزارش علمى, ارائه اطلاعات لازم و مفید در مورد روند و یافته هاى مطالعه به خواننده مى باشد. دانلود ادامه مطلب »

کارگاه مقاله نویسی

مقاله نویسی

کارگاه مقاله نویسی اسماعیل سعدی پور / دانشیار داشنگاه علامه طباطبایی مقاله نوشته‌ای است که محقق در آن، جریان و حاصل تحقیق خود را بیان می‌کند و لازمه‌اش آن است که حامل پیام یا نظر و دعوی یا دست کم بیان تازه‌ای از آنها باشد. در چنین مقاله‌ای سهم محقق باید مشخص و معلوم گردد. در این پست که در ... ادامه مطلب »

نحوه ارائه کنفرانس و دفاع ازپایان نامه

دفاع

نحوه ارائه کنفرانس و دفاع ازپایان نامه نویسنده: مهندس بهمن دهقانی جلسه دفاع از پایان نامه برای دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد یا کنفرانس های دانشجویی معمولاً یک موضوع بسیار استرس آور و وحشتناک است. در این پست جزوه ای قرار داده ایم که حاوی نکات مفیدی می باشد. گرچه مخاطب اصلی این کتاب دانشجویان هستند اما مطالعه آن برای ... ادامه مطلب »

چگونه یک پایان نامه بنویسیم؟

نگارش

چگونه یک پایان نامه بنویسیم؟ راهنمای عملی نگارش پایان نامه برای دانشجویان این راهنما به شیوه ساده ای نگاشته شده و می تواند شما را تا رسیدن به یک پایان نامه کامل همراهی کند. همه بخش های اصلی یک پایان نامه، اعم از ظواهر و اصول فرمال و نگارشی آن و محتعوا و شیوه بیان مطال ، در این راهنما ... ادامه مطلب »

کتاب اصول طرح تحقیق و روش شناسی

طرح تحقیق

کتاب اصول طرح تحقیق و روش شناسی نویسندگان: جوفری مارکزیک – دیوید دماتئو – دیوید فستینگر مترجم: مریم خسروی نشر پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران و چاپار ۱۳۹۱ «اصول طرح پژوهشی و روش شناسی» شامل اطلاعات کاربردی درباره ی چگونگی طرح و اجرای پژوهش علمی در علوم رفتاری و علوم اجتماعی می باشد. گردآوری داده ها و راهکارهای سنجش ... ادامه مطلب »

قواعد مقاله نویسی

-و-پایان-نامه-نویسی-150x891

قواعد مقاله نویسی تحقیق و پژوهش از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به جرات می توان گفت که همه پیشرفت های علمی صنعتی پژوهشی تکنولوژی و جامعه شناسی بر پایه تحقیق و پژوهش استوار است. اصلی ترین و مهمترین شیوه ارائه نتایج یک مطالعه و تحقیق، تهیه مقاله پژوهشی است و محققی در صحنه تولید و انتشار علمی موفق ... ادامه مطلب »

مقاله نویسی در یک درس

قاله

مقاله نویسی در یک درس مصطفی تقوی این نوشتة کوتاه مخصوص کسانی است که علاقه دارند مقاله نویس خوبی باشند، ولی برای یاد گرفتن آن از طریق شرکت در دوره های آموزشی یا مطالعة کتاب های قطور فرصت کافی ندارند. در این نوشتة کوتاه فقط بسیار مهم ها را شرح داده ایم، نکاتی که ندانستن آنها قطعًا موجب شکست مقاله ... ادامه مطلب »

صد نکته در پایان نامه نویسی

-و-پایان-نامه-نویسی-150x89

عنوان: صد نکته در پایان نامه نویسی نویسنده: دکتر یزدان منصوریان نگارش و دفاع از پایان نامه یکی از شرایط فراغت از تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی اردش و دکتری) است. مقاله حاضر با هدف ترسیم تصویری کلی از این فرایند ، گام های اصلی آن را در ده مقوله طبقه بندی می کند و نکاتی را در ... ادامه مطلب »

ارجاع دهی به روش شیکاگو و APA

آموزش مقاله و پایان نامه نویسی

، عنوان: ارجاع دهی به روش شیکاگو و APA در آیین نامه نگارش پایان نامه مصوب دانشگاه هنر اصفهان روش منبع دهی شیکاگو یا APA است که در زیر هر دو توضیح داده می شود.(این بخش خلاصه کتاب شیوه نامه ایران از علیدوستی، محمدی، کشاورز و اردکان از انتشارات پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران است و در کتابخانه دانشکده ... ادامه مطلب »

معرفی سایت های مهم علمی و پژوهشی

معرفی سایت های مهم علمی و پژوهشی 🔹معرفی سایت های مهم علمی و پژوهشی   💠چهل منبع مهم دریافت مقالات انگلیسی ۱٫ ieeexplore.ieee.org 2. acm.org 3. link.springer.com 4. wiley.com 5. sciencedirect.com 6. acs.org 7. aiaa.org 8. aip.org 9. ajpe.org 10. aps.org 11. ascelibrary.org 12. asm.org 13. asme.org 14. bioone.org 15. birpublications.org 16. bmj.com 18. emeraldinsight.com 19. geoscienceworld.org 20. icevirtuallibrary.com 21. ... ادامه مطلب »

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟

default575

مقاله علمی معمولاً در نتیجه پژوهش منطقی، ژرف و متمرکز نظری، عملی یا مختلط، به کوشش یک یا چند نفر در یک موضوع تازه با و رویکردی جدید با جهت دستیابی به نتایجی تازه، تهیه و منتشر میگردد. )اعتماد و همکاران، ،۱۳۸۱ص(۲ چنین مقالهای در واقع گزارشی است که محقق از یافتههای علمی و نتایج اقدامات پژوهشی خود برای استفاده ... ادامه مطلب »

چگونه از پروپوزال خود دفاع نماییم؟

11

  برای دفاع از پروپوزال دانشجو باید بر محتوای پروپوزال تکمیل شده تسلط داشته باشد. لذا پیشنهاد می شود که برای یک ارایه مناسب در جلسه دفاعیه یک پاورپوینت از اطلاعات اساسی طرح تحقیق در حداکثر ۱۵ اسلاید در محورهای زیر تهیه نمایید و به تعداد داوران در شکل دستی(سه اسلاید در هر صفحه) توزیع نمایید. در این شکل شما ... ادامه مطلب »