no-img
خدمات دانشجویان ایران

مبانی نظری تحقیق بهره وری نیروی انسانی


خدمات دانشجویان ایران

ادامه مطلب

مبانی نظری تحقیق بهره وری نیروی انسانی
zip
شهریور ۱۲, ۱۳۹۷

مبانی نظری تحقیق بهره وری نیروی انسانی


مبانی نظری تحقیق بهره وری نیروی انسانیدسته: علوم انسانی
بازدید: ۲ بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: ۲۷ کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: ۲۴

ادبیات نظری تحقیق بهره وری نیروی انسانی

قیمت فایل فقط ۱۵,۰۰۰ تومان

خرید

خلاصه ای از کار:

– مفاهیم بهرهبهره وری

مفهوم بهره‎وری برای حصول به نتیجه‎ای بهتر درگذران زندگی، ایجاد آسایش در مقابل استفاده از كار و نیروی فكر و ابزار، قدمتی به اندازه حیات انسان هوشمند بركره خاك دارد. به سخن دیگر هر تصمیم مبتنی برعقل و شعور كه منجر به فعالیت یا تلاشی شود، بهره‎وری را به عنوان مفهومی جهت كسب نتیجه بهتر در نظر دارد و ارتقاء آن، یعنی بهتر زیستن كیفیت بالاتر زندگی (ابطحی، 1382: 37).

…………..

– مفهوم شناسی بهره وری

……………

– عوامل مؤثّر در بهره‌وری

 مشخّص است که تمام عوامل مؤثّر در افزایش بهره‌وری (درونی و بیرونی)، به یک اندازه و در یک زمان نمی‌توانند باعث افزایش بهره‌وری شوند؛ چرا که بعضی اثر کوتاه‌مدّت دارند و بعضی دیگر در بلندمدّت جواب می‌دهند و باعث افزایش بهره‌وری می‌شوند. به طور کلّی، عوامل مؤثّر بر بهره‌وری را از نظر زمان عملکرد، به دو دسته: 1. عوامل کوتاه‌مدت و 2. عوامل بلندمدت، تقسیم می‌کنند.

……………

– نظام‌های ارتقای بهره‌وری

…………….

موانع بهره‌وری

……………


عوامل مؤثر بر افزایش بهره وری نیروی انسانی

…………….

– عوامل موثر بر بهرهوری

این عوامل از درون سازمان، نهاد یا هر واحد دیگری بر بهره‎وری تاثیر می‎گذارند. این عوامل را می‎توان به دو دسته جداگانه عوامل سخت و عوامل نرم گروه‎بندی كرد.

عوامل سخت: شامل مواردی چون كالا، كارخانه و تجهیزات آن، نوع تكنولوژی و موارد انرژی می‎باشد كه هر چند تغییرشان در كوتاه مدت مشكل است ولی اگر بتوان به نحو موثر و كارآ از آنها استفاده نمود، موجب افزایش بهره‎وری می‎شود همان‎گونه كه پیش از این گفته شد اكثر امور دولت، ماهیت خدماتی دارند، بنابراین ذكر این عوامل كافی بوده و بحث بیشتر، ضروری به نظر نمی‎رسد.

………………

– بهروری در جهان امروز

قیمت فایل فقط ۱۵,۰۰۰ تومان

خرید

برچسب ها : ادبیات نظری تحقیق بهره وری نیروی انسانی , مبانی نظری بهره وری نیروی انسانی , تحقیق بهره وری نیروی انسانی , مبانی نظری , بهره وری نیروی انسانی

Let’s block ads! (Why?)

آخرین محصولات فروشگاه فایل نگارادرباره نویسنده

1545 نوشته در خدمات دانشجویان ایران دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید